ОБИРАЙТЕ КАТЕГОРІЮ
Наші магазини
з Клубом 5*
0
0,00 ΓPΗ
Losd fsdf sd
У кошику немає товарів.

Наскільки добре ви спите?

«Як ви спали минулої ночі?» Коли хтось ставить нам це питання, ми зазвичай відповідаємо: «Добре» або «Погано, трохи втомився». Ми мало думаємо про це і зазвчай не шукаємо причин, чому ми спали добре або погано вночі, і тому ми не можемо сказати наскільки хороший наш сон. Час дізнатися про це. А ось і 8 основних запитань, які допоможуть вам зрозуміти, як добре ви спите.

1. Як швидко ви засинаєте?

У середньому людина засинає за 10-20 хвилин після того як лягає у ліжко. Якщо ви засинаєте менш ніж за 5 хвилин, значить ви погано спали минулої ночі і занадто втомлися за день. Якщо вам потрібно більше 20 хвилин, значить є щось, що заважає вам заснути: стрес, алкоголь, їжа, телевізор, інтенсивна фізична активність. Причиною також може быт погано обладнана спальня: занадто багато світла, надто тепло або холодно, недостатньо свіжого повітря, незручний матрац або постільна білизна.

2. Вам регулярно потрібен сон протягом дня?

Якщо протягом дня ви не можете обійтися без невеликого обіднього сну, це явна ознака того, що ви погано спите вночі. Подрімати в межах 30 хвилин ніяк не є приводом для тривоги. Багато людей люблять трохи відпочити на дивані в другій половині дня. Але якщо вам часто потрібен більш довгий сон, швидше за все ваше тіло і розум не дуже добре відпочили минулої ночі.

3. Часто забуваєте речі?

Звичайно, якщо ви дуже зайняті і маєте багато справ, то забути щось досить легко. Але якщо це відбувається занадто часто, варто замислитися! Зазвичай є 3 основні причини забудькуватості: вік, хвороба або недосипання. І так, як ви вже, мабуть, здогадалися, погана якість сну є найбільш поширеною причиною, особливо у людей у віці до 60 років. Якщо ви весь час щось забуваєте, ваш сон просто не настільки якісний, як вам здавалося.

4. У вас проблеми з вагою?

За останні десятиліття численні проблеми з вагою були пов'язані з нестачею сну. Нестача сну може викликати збільшення або зменшення вашої ваги, навіть якщо ви й намагаєтеся вплнути на стуацію за допомогою харчування та регулярних фізичних навантажень. У будь-якому разі, сон - це головне.

5. Ваше сексуальне життя збавило оберти?

Це дуже інтимна тема, і часто важко бути повністю відвертим самим з собою. Але зробіть собі послугу і цього разу будьте абсолютно чесні перед собою. Якщо ваш сексуальний потяг зменшився, це також може бути ознакою того, що ви погано спите. Недолік сну приводить до падіння рівня тестостерону, що знижує сексуальний потяг як у чоловіків, так і у жінок.

6. Ви хропете або іноді перестаєте дихати уві сні?

Щоб дізнатися правду вам знадобиться допомога вашого партнера або сусіда по кімнаті, який скаже вам про вашу проблему з диханням. Якщо ваш партнер або сусід підтверджує це, у вас може бути "Апное" (припинення легеневої вентиляції під час сну більш ніж на 10 секунд) уві сні. І навіть якщо ви не знаєте про ці порушення сну, вони викликають у вас почуття втоми і сонливості вранці, оскільки ви просто не отримуєте достатньої кількості повних циклів сну протягом ночі.

7. Ви п'єте багато кави вранці?

Чашка кави вранці - це ритуал, звичка і трохи радості життя. Багато людей роблять це, і це не означає, що вони погано сплять вночі. Але якщо вам часто потрібно дві або навіть більше чашки кави, щоб провести весь день, прийшов час визнати правду - ви просто не висипаєтеся вночі.

8. Ти часто прокидаєшся до того, як будильник задзвонить?

Якщо так і є, ймовірно, що ви дійсно добре виспалися і вам просто не потрібно більше спати. Вітаємо! За винятком сусіда, який любить починати ремонт о 5 годині щоранку :)

Людина витрачає на сон третину свого життя. І це добре. Адже сон - це природний фізіологічний процес, необхідний для нормального функціонування організму. Уві сні ми відновлюємо сили, «переварюємо» інформацію, що накопичилася за день, і боремося з хворобами. Тому бажаємо вам якнайпродуктивніших годин сну!